top of page

Menopoz ve Erken Menopoz Döneminde Tüp Bebek ve Gebelik


Kadınların doğal bir süreci olarak bilinen menopoz, adet kanamalarının kesilmesi ve yumurtlamanın sona erdiği döneme verilen isimdir. Bazen kadınlar normalde seyreden yaş aralığının çok daha erken dönemlerinde menopoza girebilirler ki buna da Erken Menopoz denmektedir.


Menopoz belirtileri;

Adet düzensizlikleri, ateş basmaları, aşırı terleme, uyku düzensizliği, baş ağrısı, baş dönme


si, cinsel istekte azalma menopozun yakın zamanda geleceğinin belirtileri arasındadır.


Peki menopoz veya erken menopoz süreçleri başlamış kadınlar gebe kalabilir mi?Erken menopoz devresinde olan ve çocuk sahibi olmak isteyen kadınların, çok az sayıda da olsa halen yumurta üretimi olabileceğinden mümkün olduğunca en erken zamanda harekete geçmesi gerekmektedir. Yapılacak tetkiklerde halen yumurta üretiminin mümkün olabilip olamayacağına bakılıp gerekli tedavinin başlanması gerekmektedir. Bu tedaviler arasında PGD (Genetik taramalı Tüp Bebek), Depolama Yöntemli Tüp Bebek, TANDEM Metodlu Tüp Bebek yer almaktadır.


Menopoz aşamasında olan ve çocuk isteyen anne adaylarının ise bu amaçla uygulayabileceği tedavi yöntemi Yumurta Donasyonu (Yumurta Naklidir). Yumurta Nakli (Yumurta Donasyonu) Dünya’da sadece bazı ülkelerin Tüp Bebek Merkezleri’nde uygulanabilmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de bu Ülkelerden bir tanesidir. Doğuş Hastanesi Tüp Bebek Merkezi olarak 20 Yıla yakın süredir Menopoz ve Erken Menopoz sürecindeki binlerce anne adayını mutlu etmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Yumurta Donasyonu

(Yumurta Nakli) işlemlerini en yüksek başarı oranları ile D


oğuş Tüp Bebek Merkezi’nde uygulamaya devam etmekteyiz. Menopoz dönemine girmiş bulunan anne adaylarının hangi yaşta olursa olsun bebek sahibi olabilme ihtimali mevcut olup ilk adım olarak yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmektir.

Comentários


Öne çıkanlar
En son yazılan
Arşiv
Taglar
Bizi takip edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page