top of page
EKİBİMİZ

HASTANE ve EKİBİMİZ

SON HABERLER 

YAPAY RAHİM YÖNTEMİ

 

     Tüp bebek uygulamalarının başarısız olduğu durumlar incelendiğinde birçok kez karşımıza endometrial yetersizlikler ve endometrial problemler çıkmaktadır. Son zamanlarda yapılan çalışmalar yapay rahim elde ederek, döllenen yumurtaların (embriyoların) anne adayının rahimine yerleştirilene kadar bu elde edilen ve anne adayının hücrelerinden elde edildiği için tabii olan ortamda bekletilmeleri üzerine yoğunlaşmıştır.

 

     Tekrarlayan başarısız tüp bebek tedavileri olan çiftlere yeni umut ışığı olan bu yöntem zaman ilerledikçe daha da başarılı sonuçlar vereceğe benziyor.

 

JAPONLAR SUNİ RAHİM YAPTI

 

     Japon bilim adamları laboratuvar ortamında spermlerle döllenen yumurtaları (embriyoları) transfer (anne adayının rahime yerleştirilmesi) aşamasına kadar gelişmeleri için geçirecekleri süreyi daha sağlıklı tamamlaayabilmeleri için suni rahim yaptılar. Embriyolar dış ortamda geçirecekleri süreyi doğal rahimin tüm özelliklerini taşıyan yüksekliği 0,5 genişliği ise 2 milimetrelik bu çip içerisinde tamamladıktan sonra anne adayının rahimine aktarılıyor.

 

 

DÜNYADA İLK RAHİM NAKLİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ (09/08/2011)

 

     Akdeniz Üniversitesi'nde kadavradan alınarak gerçekleştirilen ve dünyada ilk kez gerçekleştirilen rahim nakli işleminin başarılı olması durumunda, hastaya 6 ay sonrasında tüp bebek işlemi uygulanabilecek.

 

     Nakilin başarılı olması durumunda  herhangi bir sağlık probleminden dolayı rahimi alınan veya doğuştan rahimi bulunmayan bayanlar için çocuk sahibi olma yolunda yeni bir umut ışığı doğacak.

 

 

'MİNİ TUP BEBEK YÖNTEMİ' İLE İKİZLER DÜNYAYA GELDİ

 

     Yumurta rezervinin az olmasından dolayı başarı şansı düşük olan durumlarda normal tüp bebek uygulamalarına nazaran komplikasyon oranı  ve maliyeti daha düşük olan 'Mini Tüp Bebek  Tedavisi'  için gerekli olan yumurtanın doğal olarak elde edilmesi amaçlanmakta ve yöntemin düzenli adet gören bayanlarda daha başarılı olduğu kaydediliyor.

'Mini Tüp Bebek Yöntemi'  ile ikiz bebek sahibi olan Barlak Çifti erken doğumdan dolayı yoğun bakım ünitesine alınan bebeklerinin gerekli gelişimlerini tamamladıktan sonra taburcu edilmelerinden dolayı sonsuz mutlu olduklarını ilettiler.

  

     'Mini Tup Bebek Yöntemi' nin amacının; düzenli adet gören ancak FSH(Folikül Stimülan Hormon)'ı yüksek olduğundan dolayı tüpbebek yöntemi uygulayamayan veya defalarca denemelerine rağmen hiç embriyo elde edilemeyen veya kaliteli embriyoları gelişmeyen vakalarda daha kaliteli embriyolar elde ederek gebelik şansını artırmak olduğu ve bu yöntemle oldukça başarılı sonuçlar alındığı bildirilmektedir.

     Doğuş Hastanesi Kıbrıs'ta ilk ve tek  Kadın Doğum ve Tüp Bebek Tek Dal Hastanesi olarak tam teşekküllü ve yüksek güvence ile  hizmet vermektedir. 1992 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Şevket Alptürk tarafından Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği olarak kurulan Doğuş Kliniği, 2005 yılına kadar gösterilen üstün kaliteli sağlık hizmetleri neticesinde gerekli koşulları da sağlayarak Sağlık Bakanlığı tarafından denetimden geçmiş ve Kuzey Kıbrıs'ta ilk ve tek olarak Tek Dal Hastanesi Onayını almıştır. Daha sonra 2006 yılında ise yine Sağlık Bakanlığı'nca onaylanarak bünyesinde Üremeye Yardımcı Tedavi Teknikleri (ÜYTE) Merkezi altında Embriyoloji ve Androloji Laboratuvarlarını, bunun hemen ardından ise Genetik Laboratuvarını bünyesine katarak kısırlık ve tüp bebek tedavilerine başlamıştır. Tüp Bebek, Yumurta Donasyonu, Sperm Donasyonu, Embriyo Donasyonu ve Pre-natal Genetik Tanı (PGD) gibi teknikleri  en yüksek standartlarda uygulamakta olup dünyanın dört bir yanından gelmekte olan hastalarının umutlarına kapı açmaktadır.

    Her zaman en yüksek başarı oranları için gereken herşeyin uygulanmasını ilke edinmiş olan hastanemiz tüm anne-baba adaylarını konfor, kalite ve güvence ile bebeklerine kavuşturmayı ilke edinmiştir.

HASTANE

Sorularınız mı var? Hemen cevaplayalım

Mesajınız Alınmıştır

bottom of page